Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Důležitá telefonní čísla

MĚSTSKÁ POLICIE BEROUN

Tísňová linka: 156
Služebna městské policie: 311 654 292

POLICIE ČR

Tísňová linka: 158
Obvodní oddělení Beroun: 974 872 700

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR

Tísňová linka: 150

ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

Tísňová linka: 155

 

Rizika a nebezpečí

logo

Prověřte si doklady, auto, telefon...

dokladyZDE si můžete pomocí přímých odkazů ověřit informace o pátrání po osobách, motorových vozidlech, registračních značkách (dříve spz), po odcizených mobilních telefonech, po uměleckých předmětech, neplatných dokladech a neplatých služebních průkazech příslušíků Policie ČR.

Hygienici informují

logo

Nový webový portál

logo

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

#
#
#
#
#
#

Navigace

Obsah

Program prevence kriminality města Beroun

Prezentace BESIP

Prevence kriminality představuje snahu o eliminaci trestné činnosti ještě před jejím započetím nebo před jejím opakováním. Do prevence kriminality tak spadají veškeré činnosti, které zamezují páchání trestných činů či snižují jejich výskyt.

Patří sem opatření, jejichž cílem je zmenšování rozsahu a závažnosti kriminality, ať již prostřednictvím omezení příležitostí k páchání trestné činnosti, tak působením na potenciální pachatele a oběti trestných činů.

Program prevence kriminality 2019

Program prevence kriminality 2018

Plán prevence kriminality 2016 - 2020

Volnočasová stipendia

Hokejbal proti drogám

Město Beroun v rámci prevence  kriminality poskytuje stipendia na volnočasové aktivity pro děti z nízkopříjmových rodin.

Uzávěrka žádostí je:

♦ 10. 6. pro období září - prosinec

♦ 30. 11. pro období leden - prosinec následujícího roku

Podrobné informace zde

žádost o poskytnutí stipendia

 

Komise pro prevenci kriminality města Beroun

Od roku 2011 pracuje jako poradní a iniciační orgán rady města komise pro prevenci kriminality, v roce 2012 byla zřízena pozice manažera prevence kriminality.

Předseda Komise prevence kriminality:

Mgr. Markéta Tutterová

Tajemník Komise prevence kriminality:

Jana Plavcová

Tel. 311 654 353,728 151 938,

E-mail: osvz29@muberoun.cz

 

Zloději často využijí nepozornosti poškozenýchkrádež z vozíku

BEROUNSKO – Přibývá případů okradených. 

Policisté upozorňují na narůstající počet případů, kdy zloději využijí nepozornosti poškozených, kterým v době nákupu v obchodních centrech nebo na parkovištích před nimi, odcizí věci, které na okamžik spustí ze svého dohledu. Během jednoho měsíce evidují již sedm takových případů. Jedná se o krádeže peněženek z odložených kabelek na nákupních vozících, nebo peněženek a kabelek z vozidel, kdy lidé nakládají zboží do svého automobilu a tyto věci mají odloženy mimo zavazadlový prostor. Chvilková nepozornost, kdy lidé vybírají zboží v obchodě nebo ukládají nákup do zavazadlových prostorů, stačí zlodějům k provedení krádeže. Pachatelé této trestné činnosti čekají právě na tuto příležitost.

K aktuálnímu případu došlo v době od 18:10 hod. do 18:15 hod. dne 28. 2. 2018 v Berouně, v ulici Plzeňská, na parkovišti u OD Lidl. Zde neznámý zloděj využil nepozornosti poškozené a z odemčeného vozidla jí odcizil kabelku s osobními věcmi a doklady, kterou si odložila na sedadlo spolujezdce, když ukládala nákup do zavazadlového prostoru automobilu. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku 10.000,-Kč.

Lidé by měli mít své osobní věci vždy pod kontrolou a nenechávat je bez dozoru ani na malý okamžik. V případě okradení by tuto skutečnost měli vždy oznámit policistům a okamžitě zablokovat své platební karty, pokud jim byly odcizeny. Oznámením krádeže svých osobních dokladů mohou předejít jejich následnému zneužití. Pokud by pachatel tyto doklady zneužil, majitel bude mít prokazatelně doklad, kdy již on sám s těmito nemohl nijak disponovat. Toto platí i v případě, kdy lidé své osobní doklady ztratí. Ztráta dokladů se však oznamuje na příslušném městském úřadě dle trvalého bydliště jejich majitele. Pokud však dojde ke ztrátě dokladů o víkendu nebo v době, kdy toto nelze oznámit na městském úřadě, může ztrátu oznámit rovněž na policejní služebně, jedná se však pouze o tyto případy. Krádež osobních dokladů oznamuje majitel vždy na policii.

 

 

nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun

Prevence kriminality nejen pro seniory

Audio - preventivní spot určený na ochranu osobního bezpečí.

158icka

Prevence kriminality nejen pro seniory 

Audio - preventivní spot určený na ochranu osobního bezpečí.

znak PČR - modré pozadí

Prevence kriminality nejen pro seniory

Audio - preventivní spot určený na ochranu osobního bezpečí.

znak Policie ČR

22.01.2020

Nenechávejte v barech své pití bez dozoru

Strážníkům nahlásil 18. ledna v ranních hodinách všímavý občan, že se v Tovární ulici pohybuje zmatený muž. Hlídka vyrazila na uvedené místo a skutečně zde objevila muže jen ve spodním prádle a mikině. Muž strážníkům vysvětlil, jak se dostal do této situace. V noci byl totiž v jednom z místních barů, kde mu podle jeho slov musel dát někdo něco do pití. Muž byl omámený a zloděj využil příležitosti a odcizil mu doklady, mobil a 8 tisíc korun v hotovosti. Případ byl předán k dalšímu šetření. Jak se ukazuje, je opravdu potřeba dávat si v podobných zařízeních pozor. Pokud odcházíte například na parket, je vhodné, aby u stolu vždy někdo zůstal, nebo je vhodné přes opuštěním stolu vše vypít, aby nedošlo k podobné situaci, do jaké se dostal okradený muž.

Detail

21.01.2020

Opilec demoloval vybavení interny

V poslední době se množí počet agresivních pacientů. Strážníci městské policie museli v lednu vyjíždět hned k několika podobným případům. Jeden z nich se stal v neděli 19. ledna, kdy se v nemocnici nacházel agresivní pacient a Policie ČR požádala o spolupráci. Na místě se nacházel muž pod vlivem alkoholu, který demoloval zařízení na interně. Strážníci muže na místě zpacifikovali a připoutali k lůžku. Po půlnoci se muž vyprostil z pout, a tak zdravotní personál se opět obrátil s prosbou na městskou policii. Hlídka ale na místě zjistila, že muž již není agresivní, byl v klidu a omlouval se za vše, co způsobil.

Detail

20.01.2020

Před finančním úřadem ležel zraněný muž

Městská policie přijala oznámení, že u finančního úřadu leží bezdomovec. Hlídka na místě zajistila muže, který byl silně pod vlivem alkoholu a ukázalo se, že je zraněn na hlavě. Dechová zkouška ukázala, že muž má v dechu 3,26 promile alkoholu. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba, která muže převzala k ošetření.

Detail

02.01.2020

Na agresivního muže vytáhla hlídka pouta

Na služebnu Policie ČR přišel muž, který policistům oznámil, že je pod vlivem drog a je mu zle. Policisté muže převezli do nemocnice, ale hlídka byla odvolána. Proto byli s prosbou o spolupráci osloveni městští strážníci, kteří měli u muže počkat, než bude ošetřen. Ten ale náhle začal demolovat zařízení nemocnice, takže mu museli strážníci nasadit pouta a eskortovali ho.

Detail

31.12.2019

Mladíci museli rozkopané koše uklidit

Kamerový systém opět pomohl dopadnout výtržníky. Tentokrát se jednalo o mladíky, kteří rozkopávali koše v ulici Na Klášteře. Strážníci výtržníky dopadli a donutili je, aby rozkopané koše uklidili.

Detail