Navigace
Obsah
Kabelka v autě přilákala zloděje
Na hořovické policisty se v sobotu 13. června 2020 obrátila třiadvacetiletá žena, aby oznámila, že došlo k vloupání do jejího automobilu VW Golf. Vozidlo zaparkovala u lesa u obce Běštín téhož dne v 16:10 hodin. Když se cca v 16:30 k vozu vrátila, zjistila, že neznámý pachatel rozbil zadní okénko automobilu a z vozidla odcizil dámskou kabelku s osobními věcmi, doklady a platební kartu poškozené. Škoda na odcizení byla vyčíslena na 3.600,- Kč. Poškozením způsobil pachatel škodu 1.500,- Kč.
Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
Aby se podařilo pachatele, zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti výše zmiňovaného zloděje, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Hořovice, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 872 710. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.
Děkujeme za spolupráci.
Dále přinášíme jednoduchá pravidla na ochranu svých věcí!
- Nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle.
- Nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle, ani když od svého vozu odcházíte jen na malou chvíli. Zbytečně neriskujte!
- Nenechávejte zavazadla tak, aby byla kolemjdoucím na očích!
- Zkontrolujte uzavření oken vždy, když se vzdalujete od vozu, byť jen na chvíli.
- Pokud parkujete v místech, kde dochází často ke krádežím vozidel, zajímejte se o bezpečnější systém uzamykání.
- Technický průkaz a jiné doklady noste s sebou, neukládejte ho v palubní přihrádce.
nprap. Michaela Nováková
P ČR Kladno
15. června 2020
Poslední aktualizace: 16. 6. 2020 11:14










